Świat z perspektywy biustonosza.

avatar użytkownika Maryla

Przez wiele mediów wciąż jesteśmy karmieni wiadomościami o tak epokowych wydarzeniach, jak na przykład to, że nożownik z Suwałk powiesił się w Żarach – pisze filozof społeczny Zdzisław Krasnodębski.

Jutro, pojutrze, w następnym tygodniu – a także w kolejnych tygodniach – znowu będziemy karmieni wiadomościami o tak epokowych wydarzeniach, jak na przykład, że nożownik z Suwałk powiesił się w Żarach. Może też dowiemy się, jak z biustonoszami radzą sobie kobiety otyłe z małymi biustami.

W bardziej zgłębiających rzeczywistość programach publicystycznych czekają nas dalsze wnikliwe rozmowy prowadzone przez gwiazdy polskiego dziennikarstwa z posłem Palikotem na temat tego, kto i jak często chodzi do toalety i co zrobił IPN w salonie. Być może czeka nas także następna runda sporu Julii Pitery z Eugeniuszem Kłopotkiem albo erystyczne popisy ministra Ćwiąkalskiego.

Nic więc dziwnego, że wicepremier Grzegorz Schetyna chwali obiektywność elektronicznych mediów prywatnych, które nie narzucają nikomu swoich opinii o świecie, a nawet dbają, abyśmy zupełnie nie zawracali sobie nim głowy.

 tekst prof. Z. Krasnodębskiego.

 

Dzisiaj kolejny wyciąg ze  spraw, którymi ekscytują się biustonoszowe media i  spraw pomijanych, jakby ich nie było.

 

Polska nie ma ważnej umowy w sprawie tarczy

 

Polska nie wynegocjowała jednej ważnej umowy związanej z tarczą antyrakietową. Choć Polska podpisała umowę o jej budowie, to nie zostało wynegocjowane kolejne porozumienie, dotyczące statusu wojsk USA w naszym kraju – informuje serwis tvp.info.  »

 

Lech Kaczyński, Prezydent RP

2008-09-26

Przedstawiłem propozycje podwyżek dla sędziów

26 września 2008 r. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński wręczył nominacje sędziowskie...

 

 

Portret użytkownika polityczni
polityczni, pt., 26/09/2008 - 19:08

Witam i polecam wysłuchanie frgmentów wystapienia prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego podczas dzisiejszych nominacji sędziowskich:"Nie wierzę, aby było możliwe zbudowanie stanu sędziowskiego i zawodu prokuratorskiego na zasadach niewysokich wynagrodzeń" - powiedział prezydent Lech Kaczyński. Dodał, że obecny poziom wynagrodzeń tej grupy uważa za szkodliwy dla państwa. Zwracając się do nominowanych sędziów prezydent ujawnił, że w tym roku przedstawił dwa projekty rozporządzeń o podwyżkach, jak przyznał: "na pewno niewystarczających, ale jednak znaczących". L. Kaczyński dodał "nie było kontrasygnaty" premiera. Jak dodał, brak podwyżek uzasadniano "za pomocą braków budżetowych". "Nikt mnie nie przekona, że tych pieniędzy przy rezerwach, które pozostają w budżecie, nie było" - powiedział L. Kaczyński przypominając, że gdy był prezesem NIK wielokrotnie kontrolował wykonanie budżetu państwa.

 

Po spotkaniu z marszałkiem Komorowskim podpułkownik Leszek Tobiasz spotkał się z pułkownikiem L. i podobno zaproponował mu 500 tysięcy złotych za dotarcie do aneksu
 
Tak twierdzą informatorzy "Gazety Polskiej". Według nich była to zaplanowana prowokacja, która miała skompromitować Komisję Weryfikacyjną. L. miał być, podobnie jak dziennikarz Sumliński, "mięsem armatnim". »

 

 

 Tysiąc metrów zdobyte

Prace wiertnicze związane z wykonaniem otworu badawczego w Toruniu przebiegają szybciej niż w przyjętym harmonogramie. Przekroczona została już głębokość 1030 metrów. Z jednej strony postęp w pracach cieszy, z drugiej - stanowi kłopot finansowy dla Fundacji Lux Veritatis, z którą Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej jednostronnie zerwał umowę na dofinansowanie prowadzenia badań zasobów wód geotermalnych. Szybsze prace to także wcześniejsze terminy płatności dla wykonawcy robót.

- Prace wiertnicze cały czas przebiegają zgodnie z udzieloną nam koncesją i podpisaną z wykonawcą umową. Co pięć metrów pobierane są próbki i robione są badania, mimo że Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej - naszym zdaniem - niezgodnie z prawem jednostronnie wypowiedział nam umowę - stwierdził o. Jan Król CSsR.

 > Więcej <


Ojciec dyrektor nie może zbierać datków

MSWiA odsyła wniosek Rydzyka o zbiórkę

Ojciec Tadeusz Rydzyk nie może rozpocząć publicznej zbiórki na odwierty geotermalne. MSWiA odesłało dziś wniosek specjalnego komitetu o zgodę na jej przeprowadzenie. "Powodem są braki formalne" - ujawnia DZIENNIKOWI rzeczniczka resortu Wioletta Paprocka.więcej »

MSWiA podjęło decyzję przeciwko o. Rydzykowi

 

Syn Ćwiąkalskiego dostał się na aplikację prawniczą
Oszukał, że to zbieżność nazwisk

Syn Ćwiąkalskiego na prawniczej aplikacji

W tym roku tylko co czwarta osoba zdała egzaminy na aplikację prawniczą. Udało się to synowi ministra sprawiedliwości. Piotr Ćwiąkalski dostał się na aplikację notarialną w Krakowie. Smaczku dodaje jednak małe oszustwo. Jak podaje onet.pl, powołując się na reporterów "Teraz My", pytany, czy jest synem ministra, odparł, że nie. "Żaden z dziennikarzy TVN nie kontaktował się z moim synem" - twierdzi minister Zbigniew Ćwiąkalski.więcej »
 
Pitera: CBA chciało skompromitować Platformę

Agenci w kampanii wyborczej

Pitera: CBA chciało skompromitować PO

Agenci CBA chcieli skompromitować PO - twierdzi w swoim raporcie pełnomocnik rządu do walki z korupcją Julia Pitera. Dodaje, że dlatego tuż przed ostatnimi wyborami CBA przeprowadziło prowokację wobec Beaty Sawickiej. Ale nadużyć jest więcej. W raporcie są dowody na łamanie prawa przez CBA - podaje TVN24.więcej »
 

Pitera stanie przed sejmową komisją

 

Na najbliższy czwartek sejmowa komisja do spraw służb specjalnych zaprosiła Julię Piterę. Komisja zajmie się raportem o CBA sporządzonym przez minister w kancelarii premiera. Pitera zapewnia, że stawi się na posiedzenie.  »
 
 
UE: W 2011 roku Polska euro nie przyjmie

Komisja Europejska ma inne plany niż Tusk

Unia: W 2011 roku Polska euro nie przyjmie

Wprawdzie premier zapowiadał, że przyjęcie europejskiej waluty w Polsce to kwestia trzech lat, ale będzie musiał się z tej deklaracji wycofać. Komisja Europejska oznajmiła, że Słowacja będzie jedynym krajem, który przyjmie szybko euro. Pozostali nowi członkowie Unii ze zmianą poczekają przynajmniej do 2012 roku.więcej »
 
 

Konflikt w koalicji - PSL przedstawi swe warunki

 

PSL chce modyfikacji założeń do projektu nowelizacji ustawy medialnej przygotowywanego przez ministerstwo kultury - poinformował szef klubu parlamentarnego Stronnictwa Stanisław Żelichowski. Ludowcy przekażą w przyszłym tygodniu swoje "warunki brzegowe" autorom propozycji.  »
 

NIEWIELU ZAINTERESOWANYCH ABOLICJĄ DLA EMIGRANTÓW

Abolicja podatkowa nieatrakcyjna?

Abolicja podatkowa nieatrakcyjna?

Zainteresowanie podatników abolicją dotyczącą nieujawnionych dochodów zagranicznych jest niewielkie - wynika z sondy przeprowadzonej przez PAP w niektórych izbach skarbowych.


Minister finansów skąpi na program "50+"

Tomasz Ł. Rożek Polska Aktualizacja 2008-09-24 08:27:30

Sztandarowy projekt rządu Donalda Tuska zachęcający do zatrudniania osób po pięćdziesiątce może wylądować w koszu. »

 

Walne Kędzierzyna o emisji będzie wznowione 10 października
(PAP, pr/26.09.2008, godz. 19:17)

Walne zgromadzenie akcjonariuszy Zakładów Azotowych Kędzierzyn (ZAK), które w piątek miało zgodzić się na podniesienie kapitału spółki w procesie jej upublicznienia zostało przerwane i będzie wznowione 10 października - poinformował w piątek PAP Krzysztof Jałosiński, prezes spółki. ... »

 

Pol-Aqua podpisała umowę na budowę Stadionu Narodowego
(PAP, pr/26.09.2008, godz. 16:27)

Spółka Pol-Aqua zajmie się pierwszym etapem budowy Stadionu Narodowego w Warszawie - powiedział w piątek podczas konferencji z okazji podpisania umowy minister sportu i turystyki Mirosław Drzewiecki.... »

 
Przez władze Pol-Aqua przewinęło się kilku generałów, pułkowników i VIP-ów
Stadion Narodowy w Warszawie wybuduje firma Pol-Aqua – zdecydowało Narodowe Centrum Sportu. W spółce tej pracowało wielu wojskowych, jak były szef WSI, gen. Konstanty Malejczyk. »

 

 

200 mln euro dotacji straciła branża spożywcza
(Gazeta Prawna/26.09.2008, godz. 06:00)

Nie 1 mld euro, a 200 mln euro dotacji z UE zostanie odebrane firmom działającym na obszarach wiejskich. Pula środków dla mikrofirm nie zmieni się, część pieniędzy straci branża spożywcza.... »

 

 KRYZYS W USA ODBIJA SIĘ NA SYTUACJI NA RYNKU KREDYTÓW W POLSCE
Pieniądze coraz droższe

Pieniądze coraz droższe

Banki obawiaja się franka

W ciągu ostatnich trzech miesięcy cena pożyczanego między bankami franka szwajcarskiego (czyli wskaźnik libor) była dość stabilna. Ale jej wzrost pokazuje, że od dwóch tygodni - naznaczonych kryzysem największych instytucji finansowych w Stanach Zjednoczonych - banki coraz bardziej boją się pożyczać pieniądze kolegom z branży.

Wzrost wskaźnika wibor pokazuje, że takie same obawy towarzyszom bankom przy pożyczaniu złotego.

 

Za kredyt można zapłacić nawet 30 procent
(Gazeta Prawna/26.09.2008, godz. 06:00)

W ciągu ostatnich dwóch lat wzrosło oprocentowanie ponad połowy dostępnych na rynku kart. Najwyższe na rynku oprocentowanie osiągnęło już 30 proc. Dlatego szczególnie ważne stało się rozsądne korzystanie z kart kredytowych.... »

 

 

2008-09-26
Dolar (USD)2.29851.42%
Euro (EUR)3.35750.70%
 
Notowania opóźnione o 15 min.
2008-09-26 godz. 16:40:03


mWIG402,335.28-0.59
WIG38,460.500.16
WIG202,457.750.44
 

Marszałkowie województw o przejęciu spółki PKP Przewozy Regionalne
(PAP, pr/26.09.2008, godz. 22:01)

Przejęcie przez samorządy wojewódzkie spółki PKP Przewozy Regionalne wymaga dalszych prac - uznał obradujący w Mielnie (Zachodniopomorskie) V Konwent Marszałków Województw RP.... »

 

 

Brown wzywa ONZ do stworzenia nowego porządku finansowego

Nowy Jork (PAP/AP) -

Przemawiając w piątek przed Zgromadzeniem Ogólnym Narodów Zjednoczonych, brytyjski premier Gordon Brown wezwał do stworzenia "nowego światowego porządku finansowego". Jego zdaniem świat zmaga się obecnie z pierwszym prawdziwym kryz...

 

MIEDWIEDIEW OGŁASZA WIELKIE ZMIANY W ARMII

Rosja będzie straszyć z kosmosu

Rosja będzie straszyć z kosmosu

RADA EUROPY O KONFLIKCIE W GRUZJI

"Nie było ludobójstwa w Osetii"

"Nie było ludobójstwa w Osetii"

Nie było ludobójstwa w Osetii Południowej w sierpniu 2008 r., po wejściu gruzińskich wojsk do południowoosetyjskiej stolicy, Cchinwali - oświadczył szef delegacji Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy Luc Van den Brande po powrocie z Cchinwali.

 

 

 

0839wst.jpgProgram obchodów 25 rocznicy przyznania Lechowi Wałęsie Pokojowej Nagrody Nobla

 

Konferencje, koncert, forum młodzieży oraz książka historyczna to elementy obchodów 25 rocznicy przyznania Lechowi Wałęsie Pokojowej Nagrody Nobla. W ramach obchodów przyznana zostanie też Nagroda Lecha Wałęsy.

Jak zaznacza Piotr Gulczyński, prezes zarządu Instytutu Lecha Wałęsy, który zainicjował obchody, rocznica będzie okazją do refleksji nad ideą solidarności. Pierwsza część obchodów odbędzie się już w poniedziałek w Warszawie. Podczas uroczystego spotkania na Zamku Królewskim przemówienia laudacyjne wygłoszą między innymi marszałek Sejmu Bronisław Komorowski, arcybiskup Henryk Gocłowski oraz historyk Norman Davies. Tego samego dnia wieczorem w Teatrze Wielkim odbędzie się koncert "Nobel 83' - Pro Memoria".

 

Atak na IPN powinien wywołać burzę w mediach. Nic z tych rzeczy. To nie jest "ich" IPN, więc sprawę trzeba zamilczeć.
Musimy zrozumieć, że rozpoczęła się - być może najważniejsza od lat - walka. O prawdę i demokrację.
Platforma podpala Polskę, by wprowadzić całkowity autorytaryzm, po to chce obciąć pieniądze wszystkim tym służbom, nad którymi nie ma kontroli.
Otóż na to pozwolić nie można, chyba że chcemy, by wygrała Polska agenturalna.
 
Piotr Jakucki

 

 

 Szkoła przetrwania
fot. A. Kruczek

fot. M. Borawski

Z dr Urszulą Dudziak, psychologiem, wykładowcą Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, rozmawia Agata Mańkowska

Z najnowszego raportu Najwyższej Izby Kontroli na temat zjawisk patologii w szkołach i placówkach oświatowych wynika, że wprawdzie w latach 2005-2007 nastąpił spadek najcięższych przejawów patologii, tj. zażywania narkotyków i spożywania alkoholu, to jednak co dziesiąty uczeń sprawia znaczące problemy wychowawcze. Zjawiska takie jak zachowania agresywne, palenie papierosów, wagary miały miejsce w każdej z 55 placówek odwiedzonych przez kontrolerów.
- Zmniejszenie rozmiarów każdej patologii jest zawsze dobrym sygnałem, ale raport pokazuje, że istnieje też potrzeba zauważenia, iż nie wolno doprowadzić do uśpienia czujności. Każdy przypadek patologii jest niepokojący i nie można spocząć na laurach, gdy takiej czy innej patologii jest mniej i niejako zaprzestać bardzo intensywnego przeciwdziałania jej. Przeciwdziałanie jest konieczne, ponieważ tutaj nie tylko są istotne ograniczenia procentowego występowania konkretnej patologii, na przykład narkomanii czy uzależnienia, ale dla nas każda osoba się liczy i problem każdej jednostki ma bardzo duże znaczenie.

   > Więcej <

Modne przez lata szkoły prywatne stają się passé

W ciągu dwóch lat w stolicy zlikwidowano 11 szkół prywatnych. Rozczarowani rodzice przenoszą dzieci do szkół państwowych.»

 

Jan Olszewski, Doradca Prezydenta RP

2008-09-26

Uroczystości 69 rocznicy bitwy Żołnierzy Zgrupowania KOP pod Wytycznem

26 września 2008 r. odbyły się uroczystości 69 rocznicy bitwy Żołnierzy Zgrupowania KOP pod Wytycznem...

 Serdecznie pozdrawiam wszystkich Państwa, zgromadzonych na obchodach 69. rocznicy agresji sowieckiej na Polskę i bitwy pod Wytycznem. Cieszę się, że dzięki wysiłkom Straży Granicznej - spadkobiercy chlubnych tradycji Korpusu Ochrony Pogranicza - wydarzenia, które przez dziesięciolecia były białymi plamami naszej narodowej historii, znów przywracane są zbiorowej pamięci Polaków.

Po dwóch tygodniach walk z przeważającymi siłami Armii Czerwonej swój szlak bojowy pod Wytycznem zakończyła grupa KOP pod dowództwem generała Wilhelma Orlika-Rückemanna. Wobec braku amunicji, przy skrajnym wyczerpaniu swoich żołnierzy, wydał on rozkaz o rozwiązaniu zgrupowania. Historia dowiodła słuszności tej trudnej, podjętej w dramatycznych okolicznościach decyzji. Dzięki niej dowódca ocalił swoich podkomendnych przed sowiecką niewolą, która dla wielu tysięcy polskich oficerów pół roku później zakończyła się śmiercią w katyńskim lesie. Bitwa pod Wytycznem, stanowiąca jeden z ostatnich epizodów wojny obronnej 1939 roku na froncie wschodnim, w księdze polskich dziejów powinna być zapisana na jednej karcie z rozegraną cztery dni później bitwą pod Kockiem, zamykającą opór wobec agresji hitlerowskich Niemiec. Jest faktem o wymownej symbolice, że części podkomendnych generała Rückemanna udało się przedrzeć na północ, gdzie Samodzielna Grupa Operacyjna „Polesie” generała Franciszka Kleeberga podejmowała ostatnie działania zbrojne wojsk Rzeczypospolitej
w kampanii wrześniowej.

Pragnę wyrazić wielkie uznanie Straży Granicznej RP, pielęgnującej pamięć o dramatycznych i chlubnych momentach naszej historii. Życzę Państwu, by doroczna uroczystość u stóp Kopca Chwały przyczyniała się do upowszechnienia wiedzy o całym tragizmie losów Polski - pierwszej ofiary dwóch straszliwych totalitaryzmów oraz o bohaterstwie obrońców ojczyzny - oficerów i żołnierzy Korpusu Ochrony Pogranicza."

 

Dr hab. Jan Żaryn, IPN Centrala
Dobre sąsiedztwo

(fragment wstępu do książki przygotowywanej przez IPN)
Książka "Dobre sąsiedztwo" jest poświęcona pamięci prof. Tomasza Strzembosza, a składa się głównie z relacji nadsyłanych od końca XX wieku do Komitetu dla Upamiętnienia Polaków Ratujących Żydów. Analiza przechowywanego w Archiwum Akt Nowych zbioru liczącego obecnie ponad 850 teczek i co najmniej kilka tysięcy nazwisk świadczy o różnych formach niesienia pomocy w czasie II wojny światowej (od udzielenia pomocy przez solidarny, pozytywny kontakt emocjonalny, przez incydentalną pomoc, np. w formie dostarczenia "lewych" papierów, czy też - także zagrożone utratą życia - prowadzenie na rzecz uwięzionych w getcie dodatkowej działalności gospodarczej, aż po udzielanie schronienia we własnym gospodarstwie domowym oraz stałe pośrednictwo w rozmieszczaniu po domach i zakonach zagrożonych osób). Pomocy udzielali Polacy, obywatele II RP, w sposób zorganizowany i spontaniczny. Udzielali jej zarówno mieszkańcy wsi (ziemianie, chłopi), jak i większych miast (robotnicy i rodziny inteligenckie), głównie z pobudek religijnych, patriotycznych, a także materialnych, niezależnie od własnych przekonań politycznych. Większość udzielających pomocy nie czyniła tego w ramach zorganizowanej działalności podziemnej w strukturach Polskiego Państwa Podziemnego, choć często zdarzało się, że osoba udzielająca pomocy jednocześnie działała w konspiracji. Zbiór komitetowy nie odbiega zatem swą zawartością i charakterem od wielu innych, znanych do tej pory historykom1. Jednocześnie ma pewne cechy indywidualne; do nich należy czas powstawania tych relacji.

 > Więcej <

 

Kliknij na slajdzie

Mistyczki komunizmu

Po 17 września 1939 r. kluczową rolę w haniebnej kolaboracji z sowieckim okupantem odegrały niektóre polskie pisarki.Sowiecka okupacja połowy ziem polskich pod wieloma względami przypominała niemiecką, ale miała też jedną cechę charakterystyczną: o ile przypadki kolaboracji obywateli II RP z Niemcami były sporadyczne, o tyle kolaboracja z Sowietami miała znacznie szerszy, wręcz zorganizowany charakter.

 

 Twarze bezpieki

Andrzej Czech (1910-1960) - mjr UB, organizator PPR w Rzeszowskiem
Syn Józefa i Marii z domu Piwowar. Urodził się w Niechobrzu pow. rzeszowski. Ukończył 4 klasy II Gimnazjum w Rzeszowie. Jak sam podał, w związku "ze zniszczeniem przez grad plonów i braku środków" zmuszony był przerwać naukę. W latach 1927-1931 pracował jako uczeń elektromontażu. Po zakończeniu tej praktyki został powołany do służby wojskowej w 17. pułku piechoty w Rzeszowie (1932-1933). Był członkiem Komunistycznej Partii Polski. Ze względu na swoje komunistyczne poglądy nie został skierowany do szkoły podoficerskiej. Po odbyciu 18-miesięcznej służby wojskowej był bezrobotny. Potem do 1936 r. pracował jako elektromonter w Rzeszowie. Przez 9 miesięcy był zatrudniony w Państwowych Zakładach Lotniczych w Rzeszowie. Został stamtąd wyrzucony w wyniku interwencji policji. W latach 1937-1939 sekretarz Towarzystwa Uniwersytetu Robotniczego w Rzeszowie. W 1934 r. odmówił wzięcia ślubu kościelnego. W 1936 r. jego żona Aniela została skazana na 2 lata więzienia za działalność wywrotową. Do wybuchu wojny przed każdym świętem 3 maja jedno z małżeństwa Czechów było prewencyjnie aresztowane za działalność komunistyczną przez policję państwową.

 > Więcej <

 

Tajne raporty SPD: jak Niemcy reagowali na napaść na Polskę w 1939 r.

 Sensacją wydawniczą z literatury faktu związanej z okresem III Rzeszy stała się w RFN publikacja pt. "Raporty z Niemiec" (Deutschland Berichte, Verlag Petra Nettelbeck).

.onet-ad-main2-sky { display: none }
R E K L A M A

Ta siedmiotomowa praca, licząca łącznie aż 9 tys. stron i dlatego wydana w nikłym nakładzie, zawiera komplet raportów, notatek i sygnałów, jakie z terenu całych Niemiec nadsyłali do swej centrali nielegalnymi kanałami członkowie i sympatycy Socjaldemokratycznej Partii Niemiec. Diariusz postępującej faszyzacji kraju i reakcji na nią społeczeństwa niemieckiego obejmuje lata 1934-1940.

 

Portret użytkownika polityczni

Polityczna Panorama Dnia oraz inne wydarzenia

polityczni, pt., 26/09/2008 - 16:41

Kolejne wydanie Politycznej Panoramy Dnia - tym razem jedna wypowiedź ale wydaję się dosyć istotna - prosze obejrzeć.

Dodatkow konferencja W. Pawlaka,

konferencja roliniczej Solidarności,

konferencja oświatowej Solidarności

 

Portret użytkownika polityczni

Zmarł bp Jan Mazur

polityczni, pt., 26/09/2008 - 18:22

26 września 2008 o godzinie 17.00, zmarł biskup senior Jan Mazur z diecezji siedleckiej.

 

Biskup Jan Mazur urodził się 5 czerwca 1920 w Płoskiem koło Zamościa w rodzinie rolniczej. W 1949 roku przyjął święcenia kapłańskie. W 1956 roku obronił doktorat na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Później wykładał metafizykę i teologię pastoralną w Wyższym Seminarium Lubelskim, był tam również lektorem łaciny.

W kwietniu 1961 został mianowany biskupem pomocniczym lubelskim. Siedem lat później po śmierci miejscowego ordynariusza, został mianowany biskupem siedleckim. Zasłużył się szczególnie w budownictwie sakralnym, z jego inicjatywy powstało też nowe seminarium duchowne. W latach 1965-1988 przewodniczył Komisji Episkopatu Polski do spraw Trzeźwości, później był jej wiceprzewodniczącym. Był również opiekunem krajowego duszpasterstwa osób niewidomych oraz członkiem Komisji Charytatywnej Episkopatu.

 

Prośba o pomoc -

Kraków z poniedziałku na wtorek i dalej na środę nocleg dla dwóch osób.

Debata w Krakowie.


Poseł PiS Ryszard Terlecki kontra europoseł SDPL Józef Pinior podyskutują na temat Czy IPN dobrze służy polskiej demokracji.

Czy mamy kogoś gościnnego, chętnego udzielić pomocy i przenocować delegatów BM24 i polityczni.pl?

napisz pierwszy komentarz